14 C
Münih

Udemy, Nasdaq Borsasındaki Yerini Aldı

Must read

bilgezonehttps://bilgezone.com
Bilim, kişisel gelişim, eğitim başta olmak üzere birçok özgün içeriğe sahip Bilgezone, "Türkiye`nin bilge sitesi" sloganı ile yayın hayatına başlamıştır. Bunun için asıl amacımız kaliteli ve faydalı içerik oluşturarak okuyucularımıza katkı sunmaktır. Saygı ve sevgiler...
Okuma Süresi: < 1 minute

Çevrimiçi eğitim platformu olan Udemy, Nasdaq borsasında halka arz gerçekleştirdi. Halka arzın gerçekleşmesi ile 3.7 Milyar dolar değerlemeye ulaşan Udemy’nin hisseleri şu anda 26.01 ile 27.74 dolar dolar aralığında işlem görmeye başladı.Kurucu ortakları arasında Eren Bali‘nin de yer aldığı çevrimiçi eğitim platformu Udemy, bugün Nasdaq borsasında halka arz gerçekleştirdi. Eren Bali, attığı bir tweet ile şirketin hisselerinin satışa açılması için attığı imza anını paylaştı. Bali, bu anı nikahta atılan imzalara benzeterek gönderinin metninde “wedding day” ifadesini kullandı.

2020’nin Kasım ayında, Udemy’nin F serisi yatırım turunda 100 milyon dolar yatırım aldı. Bu yatırım turu ile şirketin değerlemesi 3.32 Milyar dolara ulaşmıştı. Udemy’nin, 2020’nin Şubat ayında ise uzun yıllardır partneri olan Japonyalı yayıncı Benesse Holdings’ten 50 milyon dolar yatırım aldı. 

Udemy ile birlikte, özellikle pandemi sürecinde çevrimiçi ve uzaktan eğitim girişimlerinin öne çıkmasında önemli bir rol oynuyor. 2020’de çevrimiçi eğitim platformu Toppr’ın, 46 milyon dolar yatırım aldı.  Geçen haftalarda başka bir online eğitim platformu olan Skillshare ise 66 Milyon Dolar yatırım aldı.

EdTech şirketlerine yapılan küresel yatırım miktarı 2020’nin Ocak ve Temmuz aylarında 4.1 milyar dolara ulaştı. Bu rakamın, 2019’un aynı dönemine kıyasla 1.5 milyar dolar artış gösterdiğini belirtmekte fayda var. Aynı şekilde söz konusu tutar, son 5 yılda aynı zaman aralığı içerisinde toplanan en yüksek yatırım miktarı olarak öne çıkmıştı.

Udemy

- Advertisement -

More articles

- Advertisement -

Latest article