GÖNÜLLÜ YAZARIMIZ OLUN

bilgezoneakademi@gmail.com

Gönüllü yazarlık kendini ifade edebilme becerilerini, yazıyla anlatım becerilerini, kişisel gelişimi, özgüveni ve öğrenmeyi arttırır. Ayrıca size önemli bir referans kaynağı niteliği kazandırmış olur. Bu nedenle gelin bu özelliklerinize katkı sunacak gönüllü yazarlığa Bilgezone`da başlayın. Siz de fikirlerinizi, çalışmalarınızı, makalelerinizi Bilgezone`da yayınlayarak bilime katkı sunun. Çünkü yazıyla buluşmamış fikir, toprakla buluşmamış tohum gibidir.

Gönüllü yazarlık için aranan nitelikler… Aşağıdaki niteliklere sahipseniz, sizler de yazar olarak sitemize katkı yapabilir ve yazılarınızı insanlara duyurabilirsiniz.

Gönüllü Yazarlık İçin Gerekli özellikler?

  • İmlâ kurallarına özen göstermek
  • Az da olsa yabancı dil bilgisi (Yabancı kaynakların takibi)
  • Açık iletişim kurmak
  • Üretmekten keyif almak
  • Bilimsel yeterlilik

Eğer siz de Bilgezone ailesinin gönüllü bir yazarı olmak istiyorsanız bize ulaşın. Hazırlamış olduğunuz örnek çalışmanızı da ekleyerek bize e-posta gönderin. (bilgezoneakademi@gmail.com) Ayrıca çalışmanızda kaynaklarınızı belirtmenizi de rica ederiz.

Gönüllü yazarlık için kriterlere uygunluğunuz onaylandığında, başvuru esnasında gönderdiğiniz örnek yazınız yayına alınacak ve sizinle iletişime geçilecektir. Bu nedenle yollayacağınız örnek yazının daha önce başka yerde, başka bir web sitesinde yayınlanmamış olması gerekmektedir.

Yazınızı gönderirken dikkat etmeniz gereken konular:

•Deneme, şiir, hikâye, siyasi içerik, ahlak kurallarına uymayan yazılar, şahıs ya da şirketleri rencide eden ve olumsuz atıfta bulunan yazılar, blog yazısı gibi içerikleri değerlendirmeye almıyoruz.
•Eğer alıntı yaptıysanız bunları kaynaklarda doğru bir biçimde göstermeniz gerekmektedir.
•Kelime sınırlaması yoktur. Fakat çok kısa ya da çok uzun içerikler tercih edilmemektedir.

Çeviri yapılan yazılar için altına mutlaka orjinal kaynağın beilirtilmesi gerekmektedir.

Gönüllü yazarlık başvurunuz için mail adresimiz: 

bilgezoneakademi.gmail.com 

Gönüllü yazarlık başvurunuz esnasında kendiniz ile ilgili kısa bir özgeçmiş yazmanızı rica ederiz.

Teşekkür eder, sağlıklı ve başarılı günler dileriz.

Bilgezone.com “Türkiye`nin Bilge Sitesi